FIRAT YILMAZ

Ad Soyad :FIRAT YILMAZ
ÖZGEÇMİŞ

1978 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde tamamladı.1995 yılında üniversite eğitimi için Bursa’ya geldi. Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat bölümünden mezun oldu.

Öğrencilik yıllarında medya sektörüne adım attı. 1998 yılında ASTV Haber Merkezinde başlayan mesleki kariyeri, Olay TV, Line TV, Halk TV kanallarında devam etti. Genel yayın yönetmenliği yaptığı kanallarda uzun soluklu siyasi programlara imza attı.  Bursa Hakimiyet ve Bursa Haber gazetelerinde periyodik zamanlarda yaklaşık 10 yıl makale yazdı. Fırat Yılmaz’ın mesleki örgütlülük anlamında Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Üyeliği bulunmaktadır. Sarı basın kartı sahibi olan Yılmaz, üç dönem merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Yerel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Fırat Yılmaz halen Çağdaş Eğitim Kooperatifi, Uludağ Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesidir.

Yılmaz; 2015 yılından bu yana aile şirketleri bünyesinde kurulu bulunan ev tekstili alanında serbest ticaret hayatına devam etmektedir.

Fırat Yılmaz 2002 yılında CHP üyesi oldu. 2005-2010 yılları arasında CHP Bursa İl Yöneticiliği görevi alarak partinin medya yapılanması ve yönetimi konusunda etkin çalışmalar yaptı. 

Aralık 2017 tarihinde CHP Nilüfer İlçe Yönetimine seçildi. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler sürecinde CHP Nilüfer İlçe Seçim Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu. 64 Mahalleyi kapsayan detaylı seçim çalışma programı örgüt tarafından takdirle karşılandı ve model çalışma planı olarak diğer ilçe örgütleriyle de paylaşıldı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP Nilüfer İlçe Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

05 Ocak 2020 tarihinde yapılan kongrede CHP Nilüfer İlçe Başkanlığına seçildi.

Özlem Yılmaz ile evli olan Fırat Yılmaz, Bilge ve Lidya adlarında iki kız çocuğu babasıdır. 

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu